• kovosrot lorenz sluzby

 OBJEDNÁVKY: 704 121 118

Při objednávce přes email eko@lorenz-kovo.cz uvádějte prosím:

1. telefonní kontakt
2. adresu, kde je vozidlo možné převzít
3. požadovaný termín odtahu

Výkup vozidel v hotovosti

Pokud potřebujete zlikvidovat starý vůz, Kovošrot Lorenz Vám nabízí výhodný výkup. Je-li vůz kompletní, zaplatíme za Váš vůz 3,00 Kč/kg na naší provozovně ve Zdicích. V případě využití naší odtahové služby Vám zaplatíme 2,00 Kč/kg. V případě, že vůz kompletní není, bude kupní cena ponížena, popřípadě naúčtován likvidační poplatek. Jedná se především o chybějící baterii, katalysátor, motor nebo převodovku. Vykupujeme motocykly, osobní vozy, nákladní vozy, přípojná vozidla, traktory, pracovní stroje.

 

Včetně bezplatného odtažení

Odtažení Vašeho nepojízdného vozidla (autovraku) zajistí naše odtahová služba. Objednejte odtahovou službu na telefonu 704 121 118, nebo přes email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Nabízíme službu ZDARMA pro celé Čechy.

 

A vystavení protokolu při předání vozu

Jediné co potřebujete je technický průkaz a doklad totožnosti. Nejste-li vlastníkem vozidla zapsaným v technickém průkazu, požadujme plnou moc (nemusí být ověřena), nebo kupní smlouvu, kterou prokážete nabytí vozu. Podle technického průkazu bude obratem vystaven protokol o ekologické likvidaci, vytisknut a předán proti likvidovanému vozidlu. Řidič Vám pomůže odmontovat SPZ a Vy můžete jít na úřad a vozidlo trvale vyřadit z evidence i ukončit pojištění.

 

TIP!

Zašlete nám Váš naskenovaný technický průkaz na E-mail nebo fax a řidič Vás nebude zdržovat vystavením protokolu.

Zašlete nám Váš naskenovaný TP na email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stačí nám pouze:

  • stránky technického průkazu, kde je uvedený majitel a VIN vozidla
  • pokud byla např. provedena výměna karosérie, je třeba zaslat i stránku, kde je případná změna uvedena

Zavolejte nám na tel.: 704 121 118, rádi se s Vámi domluvíme.

 

Odvoz vozidel zajišťujeme zejména

Odvoz vozidel zajišťujeme zdarma po celých Čechách, zejména však v okresech Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-město, Praha-východ, Praha-západ, Příbram, Rakovník a přiléhajícím okolí.

 

Zákonná povinnost ohledně ekologické likvidace

Zákon ukládá povinnost majitelům motorových vozidel, kteří žádají o trvalé vyřazení z evidence vozidel, provést tzv. ekologickou likvidaci vozidla, a to na vlastní náklady. Jestliže majitel nemůže doložit protokol o Ekologické likvidaci svého vozu, nemůže být vozidlo vyřazeno z evidence a majitel je povinen dále hradit zákonné pojištění motorových vozidel.

Formulář ohledně vyřazení daného vozidla z evidence. (pdf)

 

POZOR

Stále přibývá podvedených lidí, kteří odevzdali své „vysloužilé“ vozidlo pochybné firmě a neobdrželi důležitý doklad o provedené ekologické likvidaci vozidla. Abyste se nestali obětí podvodného jednání i Vy, zjistěte si podle názvu nebo IČ firmy, zda společnost, která Vaše vozidlo přebírá má oprávnění pro podnikání v oblasti nakládání s nebezpečnými odpady a je tedy oprávněna Vaše vozidlo ekologicky zlikvidovat. Na této adrese si naši společnost můžete on-line ověřit (odkaz vede na portál MŽP).

 

Povolení k nakládání s odpady

Závazné právní předpisy:

 

Související předpisy:

 

GDPR - ochrana osobních údajů. Číst dál...

NAŠE PROVOZOVNY

DÍVČICE

vlaková zastávka
Tel: 724 432 765

» více informací

NEUMĚTELY

vlaková zastávka
Tel: 724 519 275

» více informací

SEDLČANY

Na skalách, Sedlčany
Tel.: 775 437 377

» více informací

ZDICE

Vorlova ulice, Zdice
Tel: 602 791 035

» více informací